43. MATSERVISDELAR, 5 st, porslin, retro 1951-1971, "Blå Eld", HERTHA BENGTSSON för Rörstrand

Vit glasyr med bladmönstrad dekor. "Blå Eld" tillverkades 1951-1971.
Slitage, smärre repor.
3 djupa mattallrikar (diameter 20), 2 mattallrikar (diameter 25.5) cm.

Varunr 1772039

9 Februari 2014

Klubbslag2.00 SEK3.00 SEK4.00 SEK5.00 SEK 700 SEK27.00 SEK28.00 SEK29.00 SEK

Utrop 400 SEK

700 SEK2014-02-09 10:18
650 SEK2014-02-02 18:14
450 SEK2014-02-07 13:19
300 SEK2014-01-30 06:21
250 SEK2014-01-29 00:31
150 SEK2014-01-27 14:31
100 SEK Startpris

Auktion #81 - Förnyelse, söndagen den 9 februari klockan 12.00, i Solna

7 februari 11-16 8 februari 10-15 9 februari 10-12

Varmt välkomna till helgens visning & auktion

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 60 SEK Ink.moms

Du kan betala med kort eller kontanter på plats.